Wojna trwa!

Witam po przerwie spowodowanej odebraniem mi możliwości prowadzenia fan page’a (także drugiego, anglojęzycznego) przez administrację Facebooka. Stało się tak na skutek fali donosów na rzekomo niewłaściwe treści tutaj zamieszczane – sami oceńcie, czy miały one jakieś racjonalne podstawy, czy jest to jedynie jakieś żałosne tchórzostwo ludzi, którzy nie potrafią prowadzić debaty w cywilizowany sposób. Ja za nic przepraszać nie mam zamiaru – prowadzę stronę w taki sposób jaki uważam za atrakcyjny dla moich Czytelników. Tematyka strony powoduje, że zdarzają się treści kontrowersyjne. Ale bez przesady! Zajmuję się tylko i wyłącznie historią. Jeżeli skutkiem donosicielstwa będą dalsze bany lub usunięcie strony, to nie będzie ona odbudowywana.
No to na dobry początek garść ogłoszeń i informacji.
1. Najważniejsze: książka „East Africa 1940-1941…” bardzo ładnie obroniła się na zagranicznych rynkach. Zyskuje coraz więcej ciepłych opinii i kontynuowanie cyklu „Mussolini’s War” jest teraz moim zawodowym, a wręcz życiowym priorytetem. Amazon okazał się tak dobrym strzałem, że śmiało mogę publikacje we współpracy z nimi (jakby nie patrzyć: największy na świecie wydawca i księgarnia w jednym) mogę traktować jako własną działalność gospodarczą bez konieczności jej rejestrowania. O to chodziło! Dziękuję wszystkim, którzy pomogli kupując książkę. Od niedawna jest ona dostępna również na polskim Amazonie:
https://www.amazon.pl/East-Africa-1940…/dp/B08QBRGJBG/
2. Książka „Mussolini’s Eastern Crusade. Italian Expeditionary Corps In Operation Barbarossa” jest bardzo blisko ukończenia. Czekam jeszcze na ostatnie książki, muszę także zamówić zdjęcia. Obecnie na te dwa cele przeznaczam m.in. pieniądze, które otrzymuję od Was za pośrednictwem Patronite.
3. Jeśli pozwoli mi zdrowie i czas, to strony będą działać normalnie. Bardzo proszę uzbroić się w cierpliwość: będą okresy bardzo dużej aktywności, ale też chwile ciszy. Pisanie książek to jest jednak ogrom pracy. Najbliższe wątki to „Barbarossa” oraz wojna włosko-turecka 1911-1912 (przy okazji powstawania artykułu na ten temat z myślą o publikacji w magazynie Technika Wojskowa Historia).
4. Często o to pytacie: Amazon w Polsce już jest, ale możliwości publikacji w języku polskim jeszcze nie ma. Według osób zajmujących się tymi sprawami jest to kwesta miesięcy lub lat, ale taka opcja będzie. Stworzę listę mailingową za pomocą której zbiorę osoby zainteresowane książkami: 250 „pewnych” chętnych = uruchamiamy maszynę (korekta, spolszczenie nazw i nazwisk, także map…). 250 egzemplarzy sprzedanych w krótkim czasie oznacza dla mnie przekroczenie progu opłacalności inwestycji (oprócz pieniędzy muszę przecież poświęcić sporo czasu).
5. Starego bloga pod koniec roku zastąpi strona poświęcona serii „Mussolini’s War”, gdzie będzie można ocenić poszczególne książki, dodać uwagi, pobrać erraty czy kolorowe mapy.
No i to chyba tyle. Za niezawinioną przez moją osobę przerwę przepraszam. Jedziemy dalej.
Sempre avanti!